Tělo v pohybu

Tanec

Tělo je náš chrám, náš učební nástroj, náš velký dar. Tanec je pro mě způsob, jak tělo dostat do
pohybu. A když se rozpohybuje tělo, rozhýbou se i další vrstvy bytosti, mysl, emoce… Mají
možnost se utřepat, přeskupit a my pak můžeme nacházet nové cesty v našich životech. Tanec byl odpradávna způsob, jak spolu lidé trávili čas, bavili se, tvořili, byli spolu v přítomném okamžiku. Ještě naše babičky a dědečkové se scházeli na čajích a tančili. Pojďme tančit, pojďme si udělat čas, pojďme si to užít.

Mým záměrem je vytvořit prostor, kde se budete cítit bezpečně a budete moci dát svá těla do
svobodného pohybu. To jak se budete hýbat, nechám zcela na vás. Budu vás jemně provádět, dávat podněty k tomu abyste si uvědomovali jednotlivé části těla a způsob vašeho pohybu. Povedu vás k tomu, abyste objevovali nové možnosti. Budu pracovat s přirozenou dynamikou, kterou tanec má a s imaginacemi, které mi jsou blízké. Přála bych si, abychom na chvíli odložili naši mysl a otevřely se moudrosti těla. Pokud máte dítě, které nemůžete nebo nechcete nechat s tátou či babičkou, klidně ho vezměte s sebou. Děti, které jsem měla možnost poznat, tanec milují.

O mně

Jmenuji se Kateřina Zemčíková, tanci se věnuju od svých 13 let. Vyzkoušela jsem různě styly přes orientální tance, flamenco, africké tance nebo moderní balet. Nakonec jsem se na dlouhá léta usadila v tanci 5 rytmů a Movement medicine, který pořádala Raduca Vojáčková a další zahraniční lektoři na různých místech naší země. Všichni moji učitelé jsou mi velkou inspirací, největší inspirací pro mě ale zůstává moje tělo a život sám

Tančíme pravidelně jednou měsíčně v Ostravě v holistickém centru Živa

https://www.ziva-ova.cz/nas-tym